Na více než 9 hektarech se nalézá rezidenční čtvrť SUOMI Hloubětín, jejíž součástí je znovuoživená říčka Rokytka.
Pro zadržování vody v oblasti je využit systém takzvaného low impact developmentu tedy hydroekologického managementu území využívajícího přírodní vegetační cykly. Systém pomáhá zvyšovat biodiverzitu, maximalizuje infiltraci, zpomaluje průtok vody a pomáhá vodu šířit a zasakovat v místě tam, kde je potřeba, namísto odvádění vody z krajiny.
Dešťová voda se u většiny domů jímá do retenčních nádrží s přečerpáváním pro zálivku společných zatravněných prostor. Retenční nádrže jsou umístěné pod bytovými domy. Přebytečná voda z jímek pak proudí venkovními rozvody do vsakovacích ploch, otevřených mělkých příkopů se vsakovací funkcí a teprve následně doputuje zbytek vody do centrálního zasakovacího jezírka a odtud přepadem až do nově rozmeandrované Rokytky. U odvodnění veřejných silnic, chodníků a náměstí je systém podobný. Zpevněné plochy díky přerušovaným obrubníkům svádí dešťovku do přilehlých zelených rigolů se stromy, které jsou propojeny podzemními štěrkovými polštáři, potrubím a koryty. Ty zajišťují samozavlažování stromů po svahu dolů. Dešťová voda je tak opět postupně odváděná do vsakovacích rozlivných luk a následně do centrálního zasakovacího jezírka, kde ve finále končí každá kapka dešťovky ze sídliště.
Využitím systému low impact development se dosáhlo maximálního zpomalení odtoku dešťovky z území a snížení zátěže běžné kanalizace vodami odtékajícími ze zastavěného území na úrovni zhruba 26 l/s z celého území.
Autorem 1. etapy je společnost ABM architekti s.r.o., autorem 2.-9. etapy společnost Loxia Architectes Ingenierie s.r.o., zpracovatelem prováděcí dokumentace většiny etap je společnost Němec Polák, spol. s.r.o. O způsobech nakládání s dešťovou vodou v projektech YIT se můžete dozvědět na webu společnosti nebo v tomto krátkém videu.