Revitalizace obnášela kompletní zrušení odvodňovacích kanálů a převedení vody do mělkých, přírodě blízkých koryt a přirozených tras odtoku. Kanály jsou dnes zablokované kaskádou dřevěných hrází obsypaných hlínou a co nejvíce vyplněné dostupnou zeminou či kmeny z prořezávek dřevin. Zemina získala správa parku hlavně z břehových valů, které zde zůstaly po vyhloubení kanálů. Zablokovaný je rovněž bývalý náhon, jenž drénoval blízký blatkový bor. Nadbytek vody z kanálů je na vhodných místech převedený do prostoru mokřadů. Potoky jsou vyvedené z kanálů zpět do svých původních tras s nově vytvořenými mělkými koryty, nebo do vhodné trasy s ponecháním volného odtoku a spontánním tvarováním koryta.
Technická dokumentace revitalizační stavby vychází z Koncepce revitalizace šumavských mokřadů a rašelinišť a ze zavedených technologií a postupů. Využívá osvědčený koncept cílové hladiny podzemní vody, díky kterému nejsou mokřady zavodňované chaoticky, ale hladina podzemní vody se vrací na původní úroveň blízkou přírodnímu stavu před odvodněním. Zvýšení a stabilizace hladiny podzemní vody je výchozím stádiem pro další samovolnou obnovu území.
Již necelý rok po revitalizaci je na lokalitě patrné výrazně vyšší zamokření terénu v důsledku zvýšení hladiny podzemní vody. V prameništi se opět drží voda a jednotlivé části se propojily v jeden celek. Podařilo se také vrátit pohyb vody v mokřadu do původního směru, který zde byl před odvodněním. Všechny 4 obnovené potůčky vytékající z pramenišť dnes již tečou mělkým korytem a přírodní odtokovou trasou. Nejsou patrné žádné známky nežádoucí eroze do dna, naopak se objevují první ostrůvky mokřadních rostlin kolonizujících vyvýšené části dna a zvyšujících tak samočistící schopnost i diverzitu toku. Břehy potoků i navazující otevřené mokřady záhy po revitalizaci objevili ptáci jako bekasina otavní a kulík říční. V současné době přichází další etapa, kdy se po obnově vodního režimu očekává již samovolné zlepšení stavu mokřadních biotopů a postupná obnova lučních rašelinišť. Aby bylo možné vyhodnotit úspěšnost revitalizace, jsou na lokalitě kromě hladiny podzemní vody měřeny také půdní vlhkost, průtoky a na trvalých plochách jsou sledovány změny ve vegetaci. Na první výsledky je ale ještě příliš brzy, většinu změn lze objektivně hodnotit až po více letech.